Asansörlü Evden Eve Nakliyat Nasıl Yapılır?

Asansörlü nakliyat, taşınma esnasında nakliyat firmaları tarafından tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Çoğu zaman bir evin balkonundan veya penceresinden bir asansör yardımıyla eşya taşındığı görülebilmektedir. Yapılan bu işleme asansörlü nakliyat adı verilmektedir. Son zamanlarda tercih edilen ve oldukça pratik olan bu yöntem, taşınacak olan kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir.
Özellikle asansöre sahip olmayan veya asansör ile eşya taşıma izni olmayan binalar için asansörlü nakliyat yöntemi tercih edilmektedir. Dolap, beyaz eşya ve yatak gibi ağır eşyaların insanlar tarafından taşınması hem zor hem de oldukça zaman alıcıdır. Bu nedenle asansörlü nakliyat tercih edilmekte ve eşya taşıma işi daha pratik hale getirilmektedir.

ASANSÖRLÜ EVDEN EVE NAKLİYAT VİDEOMUZ ;

Asansörlü Evden Eve Nakliyat – Nasıl Yapılır. ?

Asansörlü Nakliyat Nasıl Yapılır?
Asansörlü nakliyat nasıl yapılır sorusu, bu işlemi gerçekleştirecek olan kişilerin merak ettiği durumlar arasında görülmektedir. Dar merdivenli veya çok yüksek katlı binalarda taşınma işlemi ve özellikle eşyaların araca yüklenmesi oldukça zordur. Bunu göz önüne alan nakliyat firmaları, zamandan tasarruf etmek ve işi daha pratik hale getirmek amacıyla asansörlü nakliyat yöntemini tercih etmektedir.
Asansörlü nakliyat, bir evin penceresinden, balkonundan veya çatı katından eşyaların alınması ve ardından bu eşyaların raylı sisteme sahip olan araçlar ile kamyona yüklenmesine denilmektedir. Normal asansör mantığı ile çalışan ancak tamamen eşya taşıma amacıyla üretilen bu sistem, ağır eşyaların taşınmasını daha da kolaylaştırmaktadır.
Asansörlü nakliyat sırasında kullanılan bu raylı sistem, 20 katlı bir binanın tepesine ulaşabilecek şekilde tasarlanmıştır. Eşyaların yerleştirileceği bölge ortalama 2.5 metre genişliğindedir. Eşya taşımak için üretilen bu sistem, ağır eşyaları kaldırabilecek güce sahiptir. Bu avantajlar kapsamında da pek çok firma tarafından tercih edilmektedir.

Asansörlü Nakliyat Gerektiren Şartlar Nelerdir?
Asansörlü nakliyat gerektiren şartlar, bu sistemin başlıca tercih edilme sebeplerinden oluşmaktadır. Günümüzde pek çok kişi, asansörlü nakliyat sayesinde eşyalarını daha güvenli taşıyabilmektedir. Bu sistemi kullanan firmalar ise diğer firmalara kıyasla daha çok tercih edilmektedir. Asansörlü nakliyatın kullanılabilmesi için gereken şartlar ise şu şekilde açıklanabilir:

  • Öncelikle eşyaların alınacağı binanın asansörlü nakliyat için uygun olması gerekmektedir.
  • Asansörlü nakliyatın uygulanabilmesi için firma yetkilileri önceden binaya gelerek cephe ve konum bilgilerini değerlendirir.
  • Araca ve raylı sisteme engel olabilecek ağaç veya elektrik tellerinin olmaması gerekmektedir.
  • Eşyaların çıkabileceği bir alanın olması gerekmektedir.

Yukarıda yer alan şartların sağlandığı binalar, asansörlü sistemi kullanabilen binalar arasında yer almaktadır. Binanın uygun olup olmadığını yetkili insanlar belirlemekte ve buna bağlı olarak çalışmalar başlatılmaktadır. Raylı sistemi, eşyaları ve aracı göz önüne alarak doğru karar verilmektedir. Asansörlü nakliyat için gerekli tüm şartlar sağlandıktan sonra yine belirli kurallara dikkat edilerek taşıma işlemi gerçekleştirilmektedir.

Asansörlü Nakliyat Fiyatları Nelerdir?


Asansörlü nakliyat fiyatları, bu sistem hakkında merak edilen sorular arasında yer almakta ve çoğu birey tarafından da başlıca sorulmaktadır. Taşınma işlemi gerçekleşmeden önce firma ile yapılan anlaşmada asansörlü nakliyat için gerekli olan tutarlar belirlenmektedir. İnsanlar, bütçelerine uygun olan firma ile anlaşma yaparak bu pratik hizmetten yararlanmaktadır.
Her firmanın belirlediği fiyatlar farklı olmakla birlikte tercih edilen makineler ve sistemler de değişiklik gösterebilmektedir. Eşyalarınızın daha güvenli bir şekilde taşınmasını istiyorsanız işini en iyi şekilde yapan firmalar ile görüşme sağlamanızda fayda olacaktır. Aynı zamanda iyi bir hizmet için ödemeniz gereken tutarı da önceden belirleyerek ödeme anında zorluk yaşamaktan kaçınabilirsiniz. Tüm bu işlemleri göz önünde bulundurursanız asansörlü nakliyat doğru bir seçim olacaktır.

Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formSubmit